Seat Latvija:Par SEAT:News & Events:Company:Production Transformation Award. LV/LV

Ražošanas Pārveides Balva.

SEAT Martorell rūpnīca saņem vācu žurnāla Automobil Produktion un stratēģisko konsultāciju firmas Roland Berger pasniegto Ražošanas Pārveides Balvu (Production Transformation Award), kas atzīst automašīnu ražotnes, kuras īpaši izceļas ar izlēmīgu procesu pielāgošanu nākotnes izaicinājumiem.

Automobil Produktion uzslavē Martorell rūpnīcas pārmaiņas.

Laikā, kad uzņēmumos auto rūpniecībā notiek milzīgas pārmaiņas, apbalvojuma mērķis, kurš tiek pasniegts otro reizi, ir piešķirt balvas automašīnu ražošanas optimizācijas risinājumiem, apvienojot tādas pašreizējās vajadzības kā elastība, efektivitāte, kvalitāte un piegādes uzticamība, kā arī jauni mobilitātes, digitalizācijas un elektrifikācijas veidi.

Žūrija vērtē sešus darbības faktorus: ražošanas elastību, ekonomisko ilgtspēju, ekoloģisko ilgtspēju, digitalizāciju, sadarbības modeļus un kompetences nodrošināšanu. Par piemēru šādai pārveidei, SEAT ir izstrādājis loģistikas plānošanas sistēmas, izmantojot lielos datus, kas ļauj reāllaikā kontrolēt un uzraudzīt piegādes ķēdi.

Galvenā šo izmaiņu daļa ir darbinieku izpratnes uzlabošana. Šī iemesla dēļ uzņēmums papildina vairāk nekā 15 000 darbinieku apmācības ar izglītības programmām, kuru centrā ir digitalizācija un jaunās tehnoloģijas, lai tie būtu gatavi nozares pārmaiņām un darbavietu attīstībai.

"Automobiļu rūpniecība ir ceļā uz nākotni augsti automatizētā vidē ar viedām automašīnām un savstarpēji savienotām ierīcēm", norādīja Martorell rūpnīcas direktors Dr. Rainers Fessels. "Martorell mēs esam sākuši spert stingrus soļus šajā virzienā, saglabājot produktivitāti, kvalitāti un efektivitāti, kas mūs atšķir. Apbalvojums ir nozīmīgs atzinums visām rūpnīcas komandām, kuras tic šai pārvērtībai un padara to iespējamu ar savu ikdienas darbu", viņš uzsvēra, pieņemot balvu svinīgā ceremonijā Minhenē, Vācijā.

Martorell rūpnīca, kas 2018. gadā svinēja 25 gadu jubileju, ir kļuvusi par etalonu automobiļu rūpniecībā. Izlaides ziņā tā ir vadošā rūpnīca Spānijā ar ražošanas apjomu 474 300 transportlīdzekļi 2018. gadā. Pagājušā gadsimta ceturkšņa laikā Spānijas lielākajā automašīnu rūpnīcā montāžas līnijas ir atstājuši 39 dažādi modeļi, sākot ar otrās paaudzes SEAT Ibiza un pirmo SEAT Cordoba līdz SEAT Arona vai Audi A1, kuru sāka ražot pirms dažiem mēnešiem.

Kā pārveides piemērs, kas nodrošināja balvu ir tas, ka šodien rūpnīcā ir vairāk nekā 2000 robotu. Tie vienlaikus sadarbojas ar rūpnīcas 8000 darbiniekiem, kuri katru dienu saražo 2400 transportlīdzekļus, jeb vienu automašīnu aptuveni ik pēc 30 sekundēm.