Seat Latvija:Par SEAT:News & Events:Company:E-mobility and car reveals at the Geneva Motor Show 2019 LV/LV

Jauni konceptauto Ženēvā

SEAT Ženēvā izaicina e-mobilitāti.

SEAT sāk savu e-mobilitātes uznācienu Ženēvas autoizstādē. Vienā no galvenajām autobūves nozares pārstāvju tikšanās vietām zīmols iepazīstina ar savu redzējumu par elektrotehnoloģiju, kas piemērota tādiem daudzveidīgiem transportlīdzekļiem kā pilsētas divvietīgais transportlīdzeklis vai augstas veiktspējas CUV (Cross Utility Vehicle), kas ir divas papildinošas alternatīvas mūsdienu mobilitātes vajadzībām.

Uzņēmums Ženēvā pirmo reizi globāli prezentē divus konceptauto: el-Born, savu pirmo 100% elektrisko transportlīdzekli, kura pamatā ir Volkswagen grupas MEB platforma, un CUPRA Formentor, augstas veiktspējas uzlādējamo hibrīda CUV ar CUPRA DNS, kas ir pirmais transportlīdzeklis, kas izstrādāts īpaši šai markai. Arī SEAT Minimó piedzīvo savu pirmizrādi autoizstādē; tas ir tālredzīgs pilsētas sabiedrotais, kurš mainīs pilsētu mikromobilitāti. Šie konceptauto parāda uzņēmuma apņemšanos attīstīt ilgtspējīgāku mobilitāti.

SEAT visus konceptauto ir aprīkojis ar hipersavienojamības tehnoloģiju, atspoguļojot tādus sasniegumus kā balss vadīta informācijas un izklaides sistēma, ko uzņēmums ir izstrādājis pēdējos gados un kas šajā aspektā ir padarījis SEAT par priekšgājēju. Elektrifikācija, savienojamība un mikromobilitāte, kā arī rekordaugsti pārdošanas un finanšu rezultāti ir galvenie aktīvi, kas veido SEAT kā drošu uzņēmumu nākotnē.

Autoražotājs parāda savu globālo redzējumu par elektrisko mobilitāti.

Preses konferencē, lai iepazīstinātu ar zīmola jaunākajām inovācijām Ženēvā, SEAT prezidents Luca de Meo paziņoja, ka “pēc trīs izaugsmes gadiem pēc kārtas un vēsturiskā ieraksta publicēšanas 2018. gadā mēs ierodamies Ženēvā ar trim spēcīgiem jaunumiem un būtībā ar vēstījumu, ka šī kompānija nekad nav bijisi tik konkurētspējīga kā šodien, un tā būs spēcīga arī turpmāk.”

SEAT pēdējos gados ir pērspējis finanšu un pārdošanas rādītājus, sekmējot zīmola paplašināšanos un nostiprinot to kā vienu no visstraujāk augošajiem autoražotājiem Eiropā. Pēc 2018. gada noslēgšanas ar visu laiku augstākajiem pārdošanas rādītājiem (517 600 automašīnas; + 10.5%), tie turpināja saglabāt divciparu pieaugumu 2019. gada pirmajos divos mēnešos (88 900; + 12,8%).

el-Born, elektrizējošs SEAT

el-Born konceptauto ir pirmais SEAT, kas iecerēts kā elektrisks transportlīdzeklis, un tirgū tas nonāks 2020. gadā. Radīts, lai virzītu SEAT e-mobilitātes uznācienu, tas ir īsts spēles mainītājs uzņēmumam, gan tā īpašību dēļ, kas apmierinātu mūsdienu mobilitātes vajadzības, gan arī attiecībā uz izmaiņām, kas cita starpā ietver uzņēmuma pirkšanas, pārdošanas un mārketinga stratēģiju. Kā zīmols ar klientu bāzi, kas ir par 10 gadiem jaunāka nekā vidēji Eiropā, SEAT būs galvenā loma e-mobilitātes tuvināšanā jaunajiem autovadītājiem.

SEAT būs otrais Volkswagen grupas zīmols, kas konstruēs automašīnu uz MEB platformas, ražojot klientiem automašīnas, kuru pamatā ir vismodernākā elektriskā un savienojamības tehnoloģija. SEAT pirmais 100% elektriskais automobilis tiks dizainēts un izstrādāts Barselonā un ražots grupas rūpnīcā Zvikavā, Vācijā.

el-Born modelis savu vārdu ir ieguvis vienā no Barselonas simboliskākajiem rajoniem, kas ir bijis iedvesmas avots SEAT dizaineriem un inženieriem, kuri radīja sportisku transportlīdzekli, kas aprīkots ar vismodernākajām elektriskajām tehnoloģijām.

Ar reālo nobraukuma sniedzamību līdz 420 km, pamatojoties uz WLTP braukšanas ciklu, tā 62 kWh akumulatoru komplekts nodrošina transportlīdzekļa gatavību braukšanai ārpus pilsētas robežām. Pateicoties savietojamībai ar līdz pat 100 kW līdzstrāvas (DC) uzlādes ierīcām, akumulatoru no 0 līdz 80% var uzlādēt tikai 47 minūtēs.

CUPRA Formentor, zīmola manifests

Pēc pilnīga neatkarīga zīmola darbības gada, CUPRA Ženēvā iepazīstina ar savu Formentor koncepciju - pirmo modeli, kurš īpaši izstrādāts CUPRA zīmolam. Šajā CUV ir iekļautas visas CUPRA zīmola raksturīgās iezīmes - unikalitāte, izsmalcinātība un veiktspēja.

Automašīna, kas tirgū nonāks 2020. gadā, nosaukta par godu Formentora zemes ragam - vienam no skaistākajiem, mežonīgākajiem un ekskluzīvākajiem zemes ragime Maljorkas salā, vārdam, kas apzīmē spēku un drošību.

SEAT turpina savu pārdošanas pieaugumu 2019. gadā, palielinoties arī CUPRA piegādēm.

Ar CUPRA Formentor, zīmola emocionāli un tehnoloģiski progresīvāko modeli, CUPRA svin savu pirmo gadadienu ar pilnu jaudu, ienākot jaunā segmentā ar novatorisku augstas veiktspējas uzlādējamu hibrīda dzinēju. Formentor palielina apgriezienus pārejai uz elektrifikāciju un parāda turpmāko CUPRA modeļu dizaina virzienu.

Pēc veiksmīgā pirmā gada tirgū, pārdodot 14 400 automašīnas un reģistrējot 40% pieaugumu, CUPRA nostiprina savu ceļu. Pirmajos divos 2019. gada mēnešos zīmols palielināja pārdošanas apjomus par 101.4%, kopā sasniedzot 3 600 vienības. CUPRA visā pasaulē izvērš specializētu tirdzniecības tīklu 280 punktos un ir izvirzīts mērķis nākamo trīs līdz piecu gadu laikā dubultot pārdošanas apjomus.

Minimó, pilsētas sabiedrotais

Ar Minimó SEAT sper soli uz priekšu, veidojot mikromobilitātes nākotni. Minimó, kas tika parādīts pagājušajā nedēļā Mobilajā Pasaules Kongresā (MWC) Barselonā, apvieno labāko no automašīnām un motocikla. Šis elektriskais konceptauto nodrošina izcilu vadāmību un ērtu novietošanu, apvienojot automašīnas komfortu un drošību ar divu riteņu transportlīdzekļa veiklību. Tas ir lēciens SEAT pilsētas mikromobilitātes stratēģijā un paplašina vieglas mobilitātes ekosistēmu, kuru virza Barselonas zīmols. Uzņēmums vēlas uzklausīt iedzīvotājus un iestādes, lai ar savu ieguldījumu turpinātu attīstīt koncepciju.

Nosaukums Minimó nozīmē tā minimālo izmēru un maksimālo mobilitāti. Tas ir izstrādāts, ņemot vērā nākotnes pilsētu vajadzības, kur dažādi transportlīdzekļi darbosies tikai zem dažām pārvietošanās platformām. Tāpēc tam ir akumulatora maiņas sistēma, kas ļauj pilnībā uzlādēt transportlīdzekli tikai dažās minūtēs un nodrošina 100 kilometru nobraukuma sniedzamību. Transportlīdzekļa iestatījumus var pielāgot, izmantojot viedtālruni, atbilstoši lietotāja profilam, un tam ir 5G savienojums, Google balss palīgs un digitālā atslēga, kas nodrošina nevainojamu digitālo pieredzi.

5G tehnoloģija nākotnē būs galvenā autobūves nozarē. SEAT piedalās projektā Mobile 5G Barcelona, kura mērķis ir reklamēt pilsētu kā vienu no 5G tehnoloģijas Eiropas paraugpilsētām. Šajā kontekstā SEAT un Telefónica MWC uzsāka 5G savienoto automašīnu izmēģinājuma projektu, kas pirmais tika veikts pilsētas ielās Eiropā, lai parādītu, kā transportlīdzeklis komunicē ar apkārtējo infrastruktūru un citām automašīnām.

Ilgtspējīga mobilitāte

Ar soli uz priekšu e-mobilitātes jomā, kas parādīts Ženēvas autoizstādē, SEAT atkārtoti apliecina apņemšanos nodrošināt ilgtspējīgu mobilitāti. Iekļaujot 100% elektriskos transportlīdzekļus, kas paredzēti efektīvākiem braucieniem pilsētā, un nodrošinot augstas veiktspējas transportlīdzekļus, kas aprīkoti ar hibrīddzinējiem, SEAT norāda uz tā turpmāko devumu dekarbonizētās sabiedrības izveidē, kā noteikts Parīzes nolīgumos.